Toulka v Andalusii #2

Palmový háj, který před lety vzplanul láskou k ohni, by v tuhle chvíli byl dokonalým filmovým exteriérem.

Místo toulka se spíš hodí výraz šmatlání a válení, protože děti toulku zabalily u první kupky písku na pláži a taky k nám přišla mlha jak z hororu Mlha (2007) | ČSFD.cz

Jsou tady!

Když člověk napasuje rámeček foťáku tak, aby nezabíral odpadky, tak je Španělsko celkem fajn.

Jednou z hlavních odpadkotvorných příčin je zemědělství, kdy se pole zakrývá igelitem, aby se nevypařovala vlhkost a asi tam nerostl aji plevel. Nj, jenže po sklizni to málokdo pořádně uklidí a kusy černého igelitu jsou všude. Na pláži, v moři, v korytech vyschlých řek, zamotané kolem stromů.

 

Satelitní fotka pole po sklizni

Zaregistroval jsem lynč, který se sesypal na vandala, který načmáral cosi na synagogu v Meziříčí a přemýšlím nad tím, že mi ta smršť nepřijde adekvátní v porovnání s tím, že byl léta na synagoze nápis CENTRUM LEVNÉHO NÁKUPU a že ji nechala židovská obec desítky let chátrat. Jakoby se pak ten vztek vybil na klukovi, co spíš potřebuje pomoct, asi je stále větší poptávka po tvrdých krocích politiků.

Zchátralejch baráků je ve Špáňu fakt hodně, mám už pěknou sbírku, mohl bych ji kopnout ven.

Svatojánský chleba neboli karob neboli Rohovník obecný je strom, který roste všude po středomoří, jeho plody se dají jíst a až nastane apokalypsa, tak se tím budu živit. Ze slova karob je odvozené slovo karát a semena se dříve používala jako jednotka váhy.

 

Doly jsou vůbec zajímavý téma. Tady se jeden starý rekultivoval na avokádovou plantáž.

Tohle je bohužel hodně smutná věc. Na fotce před spáleným autobusem jsou vidět desítky klecí, ve kterých jsou drženi psi. Vsadil bych dvojici spodků, že se jedná o množírnu. Klece jsou velké asi jako europaleta. Dáváme podnět na místní veterinu.

Takovej je svět bez filtrů…