Kde je Popelář?

Již několik týdnů nikdo nikde neviděl Popeláře na volné noze. Prý vybral několik milionů v kampani a zmizel. Zbylo po něm spousta nevytříděného odpadu. WANTED DEAD OR LIFE!

Realizace závodů v Německu, rekonstrukce domu a rodina a až pak je Popelář, ale něco se přece jen dělo. Zadal jsem výrobu aplikace, která má několik funkcí. Disponuje mapou světa, do které lze zanášet pod vlastním účtem místo, čas, hmotnost odpadu, fotodokumentaci a pár dalších proměnných. Výsledkem by měl být účet Popeláře na volné noze, kterým se po registraci může stát kdokoliv. K tomu se řeší grafika. V Češtině bych rád vychytal herní prvek a lá Geogaching. Hodnotu by však měla mít především samotná mapa světa s databází míst k čištění a těch, která jsou už vyčištěná. Tohle vyrobit trvá, stojí to prachy, aktuálně jsem v podstatě investoval to, co jsem od začátku roku vybral, cca 10 000,- Kč. Po fušce v Německu se vracím do terénu, trochu se jedná o sezonní záležitost. Investovaný čas do sběru odpadků kolem řek je teď výrazně míň ekonomický, protože je všude už metr trávy. Nicméně pod mosty, kolem silnic po sečení a lokální skládky se dají řešit efektivně stále.

Vycházím z reálné potřeby, kterou jako Popelář na volné noze mám. Chci mít nějakou jednoduchou elektronickou evidenci kdy, kde, kdo, kolik, jak. Je třeba spojit nějaký multimediál atd. Řeším jeden konkrétní problém a nabízím možnost se připojit do hry, evidence, popularizace, zamyšlení se nad tím, kolik odpadů obecně produkujeme a nemyslím tím, jen ty u silnice, ale skutečně všechna skupenství. Ptám se sám sebe, kolik toho planeta ještě snese, než nás zpacifikuje přírodní zákon, který říká, že když si dlouho sereš do hnízda, tak se v těch sračkách utopíš.

Nabízím účast na tomto projektu v počáteční fázi. Chybí mi testovač databáze (sem tam vyzkoušet, co a jak funguje), testovací sběrači (aspoň 2 hodiny týdně).

Výsledkem bude aplikace Cech popelářů, s účty Popelářů na volné noze, mapou světa, hrou a osvětou, hledám parťáky….