Vracím se na Twitter teda vlastně na X

Zdroj obrázku: https://www.digidop.fr/en/blog/twitter-x-new-logo-identity-challenges-elon-musk

Důvod číslo jedna je, že chci, aby se občas přišel někdo podívat na moje stránky.

Důvod číslo dva je, že někteří lidé působí pouze na X.

Tyto dva důvody nakonec přebily sběr dat o mém chování a zájmech, averzi vůči Muskovi a spolupodílení se na stupidizaci veřejné diskuze. Hrdý na to nejsem. Budu se pozorovat a nepovažuji za nepravděpodobné, že jej za měsíc opět smažu, protože si zase uvědomím, že je to ztráta času a že mi to reálně nepřinese žádného návštěvníka.

A hned jsem udělal první chybu. Zaklikal jsem sledování i u zdrojů, které nejsou výhradně na X. Zajímavé, že i ti novináři, jejichž články čtu a mají hlavu a patu, na sockách blábolí kraviny. Ten problém spočívá v tom, že je tak snadní si něco přidat a tak nad tím člověk moc neuvažuje a během minuty tam má milion lidí a institucí, od kterých se zobrazuje i to, co se jim líbí a hned v tom člověk lítá až po uši. Čtu články, které povětšinou nereagují na aktuální situaci, ale spíše analyzují s časovým odstupem a jasně, že se mi jeví, že je spousta věcí na Zemi na prd, ale když se na potíže člověk koukne opitikou socek, tak je to skoro na sebevraždu. Všechno je mnohem víc vyvhrocené a smazává se škála. Humbuk nad trapností nějakého druhořadého politika je stejně velký nebo i klidně větší, než katastrofa v Sýrii atp.

Ale jsem si vědom, že jsem si to primárně způsobil sám neuváženým klikáním. Jo a taky mě nebaví rádoby vtipnost a posmívání liberálů konzervativcům, čímž z nich přestávají být liberálové a stávají se z nich kokoti.