Úklid pod dálničním mostem Vysočina – 2. část

4 hodiny, 70 kg železa, vše vytříděno, plastů cca 50 kg, odvoz za 200,- Kč nenechám všechno konkurenci od technickejch, sprejů od umělců dva kýble a mnoho krásných zážitků v přírodě pod D1 😁

A tak tlačil svůj dvoukolák dál. Pokračuji pod mostem a povíme si dnes, co se s Popelářem dá udělat po stránce zapojení dalších lidí.

Ještě že jsem mu tu postel nechal

Píše mi pár lidí, že se chce připojit, viděli jsme, že spousta dobrovolníků se zapojí do akce Ukliďme Česko a jsou i tací, co uvažují, že to postaví na mém modelu, ale jakoby se jim příčí to dělat stejně. Myslím QR, sítě atp. Snad jakoby měli pocit konkurence. Tohle celý je třeba dle mého názoru uchopit ve stylu geocaschingu, protože k motivaci sbírat bordel pod mostem je třeba gamming prvek. Když to zjednoduším, tak kdo víc nasbírá a vyčistí víc míst, má víc bodů. Záštit by to měl cech Popelářů a i když jsem nic původně masově organizovat nechtěl, tak teď mi dochází, že je to nutné. Musí v tom být hrnek sarkasmu, lžíce dělání si legrace ze sebe a pytel přesvědčení, že je fajn nemít kolem sebe bordel. Ano, nelze pominout, že jinde na světě a jiní lidé jsou hovada a že by si to měli úklidit sami a tresty atp. Ano, prevence super, ale s tím se dá počítat jako s výsledkem změny chování u další generace. Po té minulé a po té naší to holt musí uklidit ti, co jim to není jedno. Chtěl bych se domluvil s 10 lidmi na otestování hry na Popeláře, abych k tomu udělal jednoduchý algoritmus a databázi s mapou míst k vyčištění s profilem hráče Popeláře a případně jeho QR kódem nebo jeho vlastním přístupem, preferencí míst atp. Výsledkem bude motivační ranking a vsadím svoje starý boty, že k tomu bude vznikat spousta zajímavých historek a vůbec vidím komunitu, které postupně zpracuje širokospektrální zkušenosti z vypořádáváním se s odpadem. Pár lidí mám, pojďte se připojit, ne nutně se mnou, ale vyberte vlastní časy i destinace a pojďme si hrát na Popeláře, když jsme to teda nedotahli na kosmonauta.

Dneska vydelano, jdu zkusit nakupovat pod 500 do Penny

Po 6. do půlky, přidá se někdo na odpadkovou Lítačku? A samozřejmě vzpomínám na dva kamarády a jednu slečnu. Snad se máte fajn.

Uklizeno po druhé pilíře od Prahy

Revolut: https://revolut.me/milaniymu

HeroHero: https://herohero.co/popelar