Práce, postavení a vůbec

V příspěvku Jak žít jsem se pokoušel vyjádřit, že uznání patří těm, kteří se snaží zvětšovat vlastní znalosti místo obklopování se věcmi. Měl bych tu tři další pohledy na toto téma a hrozně by mě bavilo si o tom pokecat.

Nejdřív bych doporučil článek Hra, která nikdy nekončí od Respektu ze Speciálu Jak se pozná dobrá práce, kde je téma uchopeno na příkladu domorodého kmenu v Mikronésii. Druhým pohledem je článek na Deníku N Éra člověka končí, říká filozof technologií, který, dle mého úsudku, dochází ke stejným závěrům jako já, byť ne ve všem jsem s ním schopen souhlasit. A do třetice a na odlehčení, ale významově a dopadem možná s největším impaktem se tématu věnuje Trey Parker a Mett Stone v South Park – Season 26, Ep. 2 – The World-Wide Privacy Tour – Full Episode | South Park Studios Global.

Zvlášť zvědavý bych byl na to, jak a jestli se vlastně tyhle tři pohledy nějak propojují. Na mě to zapůsobilo až mysticky. Nejdřív jsem měl super pocit ze zajímavostí z Respektu, pak jsem dost musel dumat a přezkoumávat to, co píše Vincent Blok a South Park téma chápe z úplně jiné perspektivy, u které jsem se skutečně bavil, ale cítil jsem, že je tak nějak vobyčejnýmu člověku nejbližší. Respekt i Deník N jsou placený, ale kdo bude chtít, tak mu článek pošlu v PDF.