O socce X

Jsem na síti X akorát týden. Začal jsem sledovat pár novinářů a vědecké instituce. Hned při prvním prohlížení jsem si uvědomil, jak na mě všechno řve, především aktuální zprávy z Izraele nebo Ukrajiny. Zajímám se poměrně podrobně nejen o tyhle konflikty, ale dávám přednost delším článkům, analýzám, rozhovorům nebo přednáškám. Jedním z těch, které sleduji je i Jakub Szánto, ale na síti X mě štve, to prostě není pro mě. Já nepotřebuji vědět o každém detailu, co se kde šustne. Mě zajímá trend, shrnutí situace a případné další kroky, které se zvažují. A takhle to je s většinou věcí, které se na sockách objeví. Emoce first, na to kašlu. Sotva zvládám svoje vlastní emoce a nepotřebuji se ještě nechat hajpovat něčím, co dokážu ovlivnit jen minimálně.

Po týdnu používání Ikska, himl ten název je tak debilní, jsem dospěl do stavu, že sleduji pouze vesmírné lety a vědecké projekty, které moc emoční nejsou, ale je fajn vědět, co se právě děje a kdo kde udělal pěknou fotku.

Nejde se nezmínit i o Muskovi. Stále na mě působí jako úplnej magor, i když si někdy říkám, že možná jen provokuje a je ironický, viz. jeho poslední propíraný komentář pod antisemitským postem nějakýho pošahance. Každopádně tyhle jeho “vtípky” ho stojí docela dost peněz, když se kvůli nim vykašle na inzerci IBM nebo Disney. Jako člověk je mi velmi nesympatický, ale výsledky v podobě letů do vesmíru jsou dechberoucí, třeba dnešní start Super Haeavy Starship.

Co se týká mého prvního důvodu, proč mám zase Iksko, tedy abych dostal na svůj web nějaké čtenáře, tak pro to jsem neudělal lautr nic. Nějak se mi nechce hledat kamarády a sledovat je a zrovna tak se mi nechce nic na Iksko postovat. Nevím proč, budu o tom přemejšlet.