Na cestě do Španěl

Po šesté vyrážíme s rodinou přečkat zimu do Španělska. Minulý rok se mi hned na začátku půlročního tripu rozsypala ve Francii převodovka a trvalo mně tři týdny, než jsem sehnal jinou, našel servis a domluvil se na výměně. Jsem zvědavý, co nás potká letos. Nemuselo by nic, bral bych klidně nesmírně nudný výlet, při kterém ideálně nepíchnu ani kolo.

Nebudu psát asi každý den, to by nebavilo ani vás (mamka, Toman a Jeři) ani mě, ale jednou za pár dní dám vědět, co se nám děje a kde jsme. Pro začátek představím sestavu naší vesmírné lodi. Tažný modul pochází z dílny stáje Renó. Máme oddělený nákladový prostor od pilotní kabiny, protože nechceme, aby nám ve stavu beztíže létaly kolem hlavy stolky, židle nebo hvězdářský dalekohled. Nákladová část je taková moje garáž a trucovna s postelí, plná nářadí, s možností rozšíření spaní na dvoulůžko. Střecha je osazena fotovoltaickými panely o celkovém výkonu 750 wattů, což bohatě stačí na vaření čajů, kafí, dobíjení noťase, mobilu a všech sexuálních pomůcek.

Obytný modul, tzv. habitat nebo-li HUB obsahuje velkou postel 2×2 metry, na které spí rozvalený dvouletý Vašek, do všech směrů trčící čtyřletá Viki a v koutku u stěny se tísnící Martinka, kvítek líbezný, poupátko rozkoše a stabilizátor nálady lithium carbonicum mého bláznovství. Další postel prodlužuje hlavní nocovací platformu a spím na ní povětšinou já a jelikož je blízko dveřím, mohu snadno a rychle zasahovat v případě ohrožení nebo potřeby močení. Habitat je taktéž osazen elektrárnou, jejíž výkon je 600 W a napájí především chladící jednotku na embrya.

Sestavu je možné rozdělit, kdy z HUBu se stane přistávací modul a lá Eagle Apolla 11 a já jako Michael Collins mohu kroužit v okolí a zajišťovat zásobování a transféry posádky. Legrační je, že výpočetní výkon všech našich mobilů, počítačů, regulátoru napětí, lodního počítače a všech ostatních udělátek je neporovnatelně násobně řádově větší než u Apolla 11. Na druhou stranu Apollo 11 za jeden trip ufrčelo cca milion kiláků, to naše sestava asi nedá.

První nocovačka vyšla někde před Salzburgem na parkovišti u dálnice mezi kamiony, za což si nadávám celou noc. Příště (se) sjedu někam do (v mezi) polí.