Lom Amerika

Když jsem byl malý a četl jsem si o této lokalitě, připadlo mi to nesmírně exotické. Přestože jsem tu byl už několikrát, spal s kamarády na dně a šmejdil v katakobách, tak pořád to je úchvatné místo a zároveň šílené, co člověk dokáže vykutat a samozřejmě to je jen malá dírka ve srovnání s jinými mega doly. Bohužel svinčík na parkovišti je k blití. Uklízím ho.

Tyjo šprcka! Já mám vložku. Lidi jsou hovada!

Tak těmito slovy mě ráno vzbudili borci, co přišli parkoviště uklidit. Jsou to zaměstnanci lomu. Prý to takhle uklízí jednou až dvakrát ročně. Dále jsem se dozvěděl, že vlhčené kapesníky jsou hlavně od čištění bot a že další místa, kde se parkuje v okolí, jsou ještě horší. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že je to hrozná haluz, že jsem se nimi tady potkal. Poděkoval jsem jim a dal nějakou dobrotu 🙂

Jdeme na Karlštejn a po cestě sbíráme bordel. Není to sice u vody, ale já to tam nechat ležet nedokážu. Zapojují se i děti a nakonec je z toho super zábava. Po cestě potkám dva koše, takže můžu vyprázdnit pytel.

Bohužel pak dlouho žádný odpaďák není a tak se vláčím lesem s plným pytlem a sedačkou.

Amerika a Karlštejn jsou top cz destinace, co se týče počtu lidí v přírodě a podle toho to tady vypadá, ale obecně to není výjimka. Co mně ale na Češích vadí, že se nezdraví. Všude jinde na světě (včetně Slovenska) se zdraví.

Dovláčel jsem pytel mrdníku z lesa k silnici, kde jsem jej nechal, šel na prohlídku hradu, pak pro auto a zpět pro pytel a hledám kontejner:

To je náš kontejner, neházejte tam vaše odpadky!

Pánové já jsem ten pytel bordela nasbíral tady v lese.

To mě nezajímá, odvézte si to do obecního. Nám to vyvezou až v pondělí.

Jj, jsem rád doma 😍