Hlupáci v cestě

Aneb krátký návod, co s nimi. Vyhnout se, obejít, neřešit, zabít s nimi co nejméně vašeho drahocenného času a věnovat ho dětem nebo těm, kteří si ho zaslouží. Přiznávám, že dřív jsem to tak neměl a pořád dokola jsem se naopak snažil s hlupáky bavit a bral jsem to jako občanskou povinnost. Ne, je to mrhání časem. Efektivita je strašně malá a je to na úkor těch, kteří o vaši pozornost skutečně stojí. Dnes potkám blba, jsem rád za to, že jsem ho rozpoznal a vím, že s ním nechci pracovat ani sdílet čas. O to víc času můžu trávit s fajn lidmi a na mém životě se to jednoznačně pozitivně projevilo.

Dost často si výslechnu nějaké pomluvy na moji adresu, protože existence svobodomyslných, otevřených a nekonformních lidí je rudý hadr právě pro blby. Vede mě to k zamyšlení, jak chudý musí mít život. Skoro by mně jich bylo i líto, ale vskutku není. Sami si zvolili aroganci a  tupost jako filozofii a vysvětlovací styl toho, co se kolem nich děje.

Nicméně dávám si na ně pozor, protože režim i společnost se mohou velmi rychle zvrátit do stavu, kdy budou blbové na koni, protože jich je ve skutečnosti docela dost a pro mě to bude znamenat nebezpečí.

Definice blba nebo hlupáka je jednoduchá. Je to každý, kdo má šmahem jasno o tom, co je pravda a co je správné a jak má kdo žít a přitom nečte seriózní tisk, knihy, nevzdělává se, nepiluje svůj projev, nezáleží mu na tom, co má v hlavě ale na hlavě. Je povrchní a neváží si svobody. Nadává, hejtuje, žije v kleci, ale nechce si to přiznat. Nikdy nic pro nikoho nedělá jen tak z dobré vůle. Uráží se, není schopen ustát kritiku.

Z toho, co jsem napsal jaksi implicitně vyplývá, že já tím blbem nejsem a nemůžu být, což teda taky dost smrdí, jsem si toho vědom. Zcela jistě pro mnoho lidí blbem jsem a řeknou si, že jsem dokonale popsal sám sebe. Budiž. Možná však právě připuštění vlastního blbství je prvním krokem na cestě k neblbství.

Na závěr však chci být víc konkrétní. Pokud věříš v placatou zemi, chemtrails, antivax, nepřistání na Měsíci, že kruhy v obilí jsou od mimozemšťanů, že ti škodí 5G, že ve skutečnosti vládnou světu Soros, Gates nebo jiná skupinka a lá Rockefellerové, když věříš víc tetce od vedle než serióznímu výzkumu, když si myslíš, že válku proti Ukrajině a zbytku svobodomyslného světa nezačalo Rusko, když věříš slibům populistů, když si myslíš, že je správné bít děti jako nástroj výchovy, tak jsi BLB.