Dar Perunovi

Tento měsíc posílám love Perunovi, příběh a odkaz na sbírku v komentu. Sláva Ukrajině, hanba nám za naše remcání a tupost, kvůli které mnoho z nás stále nedokáže vidět realitu, že Rusko a kremelská mafie jsou agresoři a z principu se snaží rozbít vždy a všude jakoukoli svobodu. Máme mnoho padlých v informační válce a je pro mě čím dál těžší přijimat tyto lidi. Milý fajn člověk, ale nechápe co se děje, ani nechce pochopit a já se od toho nedokážu odprostit a právě proto, že odmítá tuhle zcela existenční záležitost vidět bez předsudků a sraček, které hrnou do veřejného prostoru Rajchl, Konečná a mnoho dalších, tak mi to trhá sdrce a kamarádi nebudeme. Dám ještě pár šancí se o tom pobavit, ale v mé blízkosti nebude nikdo, kdo zpochybňuje nutnost se bránit vůči agresi. Nakonec je tento člověk nebezpečný i pro mě, protože vím, že se neřídí fakty ani morálním konceptem “je třeba pomoct oběti” a co až já budu pomoc potřebovat? Nebo co až uvěří úplný hovadině a bude on ve mně vidět “chciválečníka” a nepřítele a půjde mě sejmout? Co udělá, až se otočí režim? Zachová se ke mně, jako se chovají Rusaci k Ukrajincům a vlastně i sami k sobě? Nechá se donutit ubližovat ostatním, protože je pro něj jednodušší se podvolit? Když někdo face to face neustojí jasné argumenty a fakta o tom, kdo a proč válku nejen proti Ukrajině začal, jak chce ustát skutečného manipulativního hajzla, který si ještě pořídí složku? Tyhle doby tady byly a můžou se snadno vrátit.

Bavím se velmi často s lidmi osobně o politice, válce a důsledcích a zcela otevřeně tvrdím, že v naprosté většině mají téměř nulové vědomosti o tom, co je podstata demokracie, jak funguje stát, volební systém, jaký je rozdíl mezi systémy a když je trochu podusím a dokážu jim, že ví hovno, tak couvou pryč, že je to vlastně všechno jedno a každej nahoře je hajzl. A tak zůstanou dál tupý, najdou si sobě rovné a dál můžou házet vlastní neúspěchy na ty nahoře.

Jsem si vědom, jak arogantně to může ode mě znít, ale nebudu si hrát na falešnou skromnost. S každým se bavím s respektem a obecně vidím v lidech dobro, ale když vím, že tvoje znalosti jsou o ničem a názory, které z toho pak plynou jsou úplně mimo mísu, tak ti to řeknu a je na tobě, jestli dokážeš odhodit ego a říct si “dobře, vždyť já se o to vlastně soustavně nezajímám a moje zdroje jsou jen ty a ty a je tady ještě tohle a tohle a možná ne všechny názory mají stejnou váhu”.

Chytrý a vzdělaný člověk na sobě maká, neuzavírá se bublin, má pořádek ve zdrojích a tím je potom víc chytrý a víc vzdělaný.

Blbec (a ano trvám si na tom, že se to tak má, může a musí říkat) sedne na lep prvnímu vypravěči, ignoruje, nepřipouští a brání se rozlišit fakta od fikce, přijímá informace povrchně, nahodile a jen ty, co jsou mu příjemné a potvrzují, co si stejně myslí. Nutně dojde k přesvědčení, že je malý, na nic nemá vliv, za jeho osobní neštěstí může (doplň si sám) a stává se příčinou i důsledkem toho, že nás vydírá tlupa starců s malým pérem a prstem na atomovce.

Jestli máš pocit, že na tebe můj popis sedí, tak máš dvě možnosti, říct si, že jsem debil a nic nezměnit nebo si říct, že jsem sice debil, ale možná na tom něco je, protože většinou se s názory na politiku a světove dění pojí i to, jaké máš osobně vztahy s kamarády, partnery, jak se ti daří finančně a vůbec v jaké pohodě jsi. No a já vidím, že často jste dost v prdeli. Ale myslíte si, že Turek, Rajchl, Konečná nebo kdokoliv jinej vám život zlepší. Věřte, že ani hovno. Je to jen a pouze o vás a o tom, jestli budete schopni rozlišit, co je skutečnost a co lež.

Jsem přesvědčen, že cesta k osobní pohodě, penězům a fajn vztahům vede přes schopnost řešit konkrétní problémy, za jejíž vyřešení dostanete zaplaceno, někomu pomůžou nebo vám osobně odpadne nějaký bubák z hlavy. Je to schopnost, kterou se lze naučit. Chápu, že můžete mít pocit, že mně se to kecá, ale já na tom jsem obdobně, taky mám spoustu mindráků, je mnoho věcí, které jsem nedokázal a chtěl bych, ale cesta vede jen skrz přiznání si vlastní omezemosti a krok po kroku se jí zbavovat. Jde to a ve chvíli, kdy člověk kousne to počáteční uvědomění, začne to být snazší, zábavný a budou se kolem vás zjevovat fajn zajímavý lidi a vy sami se budete cítit líp. Budete někam patřit, protože tvoříte, a ne protože boříte. Rozdíl na psychiku je vesmírný!

 

https://donio.cz/cena-svobody