Capicorb, Španělsko, sběr odpadků

Dneska těžím nejen plasty v jedné přírodní rezervaci ve Španělsku. Jsem mile překvapen, protože je tu zatím nejméně bordela za moji kariéru. Jen sem tam petka, kousek rybářské sítě či malý kousek polystyrenu.

Půl pytle na 1 km. Vysvětlí nemám, dost to nabouravá teorii o rozprostření plastů v moři bez ohledu na místo. Buď je to mořským proudem nebo to tady sbírají hipíci, co tu zevlí, ale tomu se mi věřit nechce, pač tu akorát všichni meditují a napojují se na vyšší dimenze.

Sebral jsem nějaký sáček, jehož obsah jsem nezkoumal, ale asi je v něm nějaká sciplina a táhne se za mnou teda desnej smrad.

Pneumatika zásadně vylepšuje moje hmotnostní skóre vs. čas. Domluveno s hipikem, že tuhle kupku odveze, prej sám sbíral v okolí.

Něco pro děti

 

Zde bych chtěl upozornit na zásadní věc. Tahle kampaň je vedená absolutně špatně. Zaprvé nejsou pravda ty roky rozkladu, je to mnohem rychlejší. Petky staré rok dva se skoro nedají vzít do ruky, jak se rozpadají, ale hlavně přece nechceme, aby se to rozložilo, protože pak se všechny chemikálie dostanou do vody a nakonec je sežereme.

Nakonec za tři hodiny práce na dvou kilometrech pobřeží sesbíráno cca 70 kg bordela. Komu dává smysl, co dělám, může mě podpořit nově i přes Revolut: https://revolut.me/milaniymu případně přes QR kódy: