Budu eurový milionář!

Přišel mi krásný podvodný mail, který mě ovšem velmi pobavil.

Vážený  Salaš,

Toto je váš osobní dopis a žádám vás, abyste s ním podle toho nakládali. Jmenuji se pan Alejandro Montero Ferrari, soukromý právník sídlící v Madridu ve Španělsku. Upřímně řečeno, bude pro mě skromným potěšením spolupracovat.

Chci, abyste se stali příbuznými mého zesnulého klienta Ing. Michal  Salaš, státní příslušník vaší země, který provedl vklad ve výši 18 700 000,00 EUR (18,7 milionů EUR) u banky zde ve Španělsku. 19. března 2020 zemřel na akutní respirační selhání, komplikaci způsobenou Covidem 19, a nechal fond v bance. Bylo učiněno několik neúspěšných pokusů najít jeho velkou rodinu, ale bez úspěchu.

Od banky jsem obdržel oficiální dopis s návrhem pravděpodobného postupu zabavení fondu od banky podle platných právních předpisů, do kterého můj klient vložil 18,7 milionu EUR. Podle vládního zákona mi jako zesnulému právníkovi dala banka 28 dní na předání zesnulého dědice nebo na zabavení a uzavření účtu jako nepřihlášenou fakturu, pokud se o fond nikdo nepřihlásí.

Obracím se na vás, abyste vystupovali jako jmenovaný zákonný příjemce (nejbližší příbuzní), Vzhledem k tomu, že máte stejné příjmení jako můj klient, takže tato částka bude uhrazena na váš účet, přijedu do vaší země, ty a já si rozdělíme peníze 45 % pro mě a 45 % pro tebe, pak 10 % pro Sirotčinec.

Nechci, abyste se starali o právní část této transakce, protože transakci povedu tak, aby probíhala v souladu se zákonem v náš prospěch. Vše, co potřebuji, je vaše upřímná spolupráce, abychom mohli úspěšně projít touto transakcí. Zaručuji také, že je to založeno na legitimní dohodě, která vás ochrání před jakýmkoli porušením zákona zde nebo ve vaší zemi.

Pokud máte o tuto transakci zájem, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím mého e-mailu, abych vám poskytl podrobnosti, jak postupovat.

Velmi si vážíme vaší rychlé odpovědi.

S respektem,
pane Ferrari.